Roboti jsou na rozdíl od droidů stále podobni strojům. V případě zastaralejších modelů jsou často vybaveni jen velmi jednoduchou umělou inteligencí, která jim neumožňuje svou nelidskou podstatu skrývat. V žádném případě se však nejedná o hloupé nástroje. Mohou zastupovat jakoukoliv funkci ve společnosti a to od servírek a kuchařů až po podpůrné policejní jednotky. Existují i tací, kteří jsou specificky vybaveni k plnění sexuálních fantazií.

Nelze od nich ovšem očekávat, že budou myslet nebo se chovat jako lidé. Nemají žádné city ani svědomí. Většina robotů se stále podřizuje "zákonům robotiky", krom těch, kteří jsou cíleně sestaveni za jiným účelem. Robotičtí pomocníci a zaměstnanci se nejčastěji uplatňují ve vojenských složkách a v profesích, o které nemají lidé zájem. S vynálezem droidů však jejich počet klesá.

Zákony robotiky:
1) Robot nesmí ublížit člověku, nebo svou nečinností dovolit, aby bylo člověku ublíženo.
2) Robot musí poslechnout člověka, kromě případů, které jsou v rozporu s prvním zákonem.
3) Robot se musí chránit před poškozením či znehodnocením, kromě případů, které jsou v rozporu s prvním nebo druhým zákonem.

Popis je orientační a vaše postava ho nemusí splňovat na sto procent. Pokud si chcete vytvořit jedinečnou a něčím vyčnívající postavu, nebojte si odchytit některého z adminů na chatu, nebo poslat vzkaz s krátkým popisem vašeho nápadu. Máme rádi originalitu, takže je velká šance, že pokud svůj nápad budete umět obhájit, projde vám.